...
Medarbejdere

Medarbejderoversigt

Søg i medarbejdere

  
Administration
Lene Dall
Økonomi- og administrationschef
Tlf.: 99 14 92 04
Michael Thorup
Afdelingsleder
Mob.: 28 15 4170
Ellen M. K. Pedersen
Direktionssekretær
Tlf.: 99 14 92 05
Ella Løvholm
Reception
Tlf.: 99 14 92 21
Else-Marie Andersen
Løn og bogholderi
Tlf.: 99 14 92 11
Hanne Tinggaard
Løn og bogholderi
Tlf.: 99 14 92 12
Heidi Kristiansen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 18
Helen Kjeldbjerg Frederiksen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 31
Lis K. Andersen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 14
Lone Elise Normann Jensen
Løn og bogholderi
Tlf.: 99 14 92 10
Lone Engmarksgaard
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 16
Maibrith Nør
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 15
Palle Nielsen
Løn og bogholderi
Tlf.: 99 14 92 09
Pia Eggert Larsen
Sikkerhedsleder
Tlf.: 24 98 06 03
Sabina Bjerre
Tlf.: 99 14 92 20
Sofie Bronné Sørensen
Kontorelev
Tlf.: 99 14 92 17
Auto
Kurt Lindholm
Uddannelsesleder
Tlf.: 99 14 92 55
Jonas Vilsgaard Jakobsen
Lone Engmarksgaard
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 16
Byggeri
Jens Høfner
Uddannelsesleder, byggeri og energi
Tlf.: 99149278
Mob.: 29287136
Hans Lyche Dahl Heiselberg
Johnna Strømgaard Sørensen
Karsten Musgård
Faglærer
Maibrith Nør
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 15
Nadia Louise Towns
Faglærer
Søren E. Madsen
Tømrer
Tlf.: 99149267
Tony Andersen
Faglærer
Tlf.: 99149244
Bygninger og teknik
Uffe B. S. Thomsen
Afdelingsleder
Tlf.: 99149232
Claus Peter Ortved
Hans O. Kristensen
Værkstedsassistent
Tlf.: 99 14 92 45
Jens Aage Falkenberg Larsen
Jens Christoffersen
Michael Søgaard
Peder Jensen Dalgaard
Værkstedsassistent
Steffen Dahl Christensen
Chefgruppe
Desiré Christoffersen
Direktør
Tlf.: 99 14 92 73
Mob.: 29 28 25 46
Jens Christian Pedersen
Uddannelseschef
Tlf.: 99 14 92 36
Lene Dall
Økonomi- og administrationschef
Tlf.: 99 14 92 04
Marianne B. Johansen
Rektor
Tlf.: 99 14 92 66
Mob.: 40 81 04 32
Efteruddannelse
Jens Høfner
Uddannelsesleder, byggeri og energi
Tlf.: 99149278
Mob.: 29287136
Kelvin Jensen
Uddannelsesleder
Tlf.: 99 14 92 47
Kurt Lindholm
Uddannelsesleder
Tlf.: 99 14 92 55
Henrik Grimm
Konsulent
Mob.: 23 60 44 76
Jan Lindy Berg Nielsen
Konsulent
Jochi Bahat
Konsulent
Tlf.: 99 14 92 60
Lis K. Andersen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 14
Lone Engmarksgaard
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 16
Lone Rasmussen
Konsulent
Tlf.: 92 72 02 07
Ole Østergaard
Konsulent
Tlf.: 99149262
Energi
Jens Høfner
Uddannelsesleder, byggeri og energi
Tlf.: 99149278
Mob.: 29287136
Bjarke Højer Thomsen
Harry Kristensen
Heidi Kristiansen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 18
Jess Weinreich
Faglærer
Kenneth Poulsen
Lone Engmarksgaard
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 16
Søren Sørensen
Intern og ekstern kommunikation
Desiré Christoffersen
Direktør
Tlf.: 99 14 92 73
Mob.: 29 28 25 46
Henriette Rathje Ravnborg
Marketings-koordinator
Tlf.: 99 14 92 29
IT
Lene Dall
Økonomi- og administrationschef
Tlf.: 99 14 92 04
Anna Marie Schack von Brockdorff
PC-udlevering
Tlf.: 99 14 92 33
Daniel Guldsmed Nielsen
Systemadministrator
Tlf.: 99 14 92 25
Kurt Pedersen
Webmaster, systemadministrator
Tlf.: 99 14 92 24
Peder Hansen
Systemadministrator
Tlf.: 99 14 92 22
Torsten Skjødt Hansen
PC-udlevering
Køkken og kantine
Kim Bogi Gylden-Jacobsen
Afdelingsleder
Tlf.: 61 65 80 80
Anne Dorte Rahn
Souchef
Tlf.: 99 14 92 53
Birgitte Hougaard Pedersen
Charlotte Klit Nautrup
Charlotte Stougaard Karstensen
Elly Møller Andreasen
Ena Højriis Olesen
Jytte Stisen
Karin Brondbjerg
Tlf.: 99149231
Kasper Haumann Sørensen
Lene Christensen
Linda Kærgaard
Narmin Muhammed Rashid
Tove Laigaard
Vivi Thorning Knudsen
Tlf.: 99149253
Mad
Lenette Hylleberg
Uddannelsesleder
Mob.: 61 69 65 00
Katrine Søndergård
Metal
Kurt Lindholm
Uddannelsesleder
Tlf.: 99 14 92 55
Bo Toft Stampe
Evin Eskildsen
Henrik Rathje
Jens Christoffersen
Johannes Jørgensen
Kenneth Nyizsnyanszky
Lone Engmarksgaard
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 16
Michael W. Andersen
Peter Elkjær Kuipers
Faglærer
Rasmus Schyum Jensen
Søren Løfberg-Poulsen
Steffen Regner Jensen
Torben Blesky
Praktik- og virksomhedscenter
Kaare Lindskov Knak
Praktikcenterleder
Tlf.: 24 64 63 99
Anders Kristian Kristensen
Skolepraktik-instruktør, tømrer
Tlf.: 99 14 92 65
Henrik Grimm
Konsulent
Mob.: 23 60 44 76
Jochi Bahat
Konsulent
Tlf.: 99 14 92 60
Lars Klim
Skolepraktik-instruktør, el
Tlf.: 99 14 92 64
Mob.: 99 14 92 64
Linda Pepels Voldby Høy
Skolepraktikvejleder
Lone Rasmussen
Konsulent
Tlf.: 92 72 02 07
Niels H. Rasksen
Praktikinstruktør
Tlf.: 99 14 92 63
Ole Østergaard
Konsulent
Tlf.: 99149262
Pia Slot Christensen
Skolepraktik-instruktør, service
Tlf.: 21802591
Projekter
Erik Petersen Madsen
Projektleder
Tlf.: 99 14 92 03
Rengøring
Ann Majbritt Lønne Larsen
Afdelingsleder
Tlf.: 99 14 92 56
Astrid H. Marud
Elsebeth Albrechtsen
Frederikke Josephine Nilsson
Janne Petersen
Lene Overgaard
Lotte Skaaning Arentz
Tlf.: -
Mai-britt Korsholm Rasmussen
Merethe Hedegaard Larsen
Mona Bligaard
Rikke Pedersen
Somwasana Khadbua
Sumalee Madsen
Susanne Stilling Jensen
Service
Lenette Hylleberg
Uddannelsesleder
Mob.: 61 69 65 00
Bente Buus-Hansen
Ditte Boye Poulsen
Hanne Kemper Arnaut
Heidi Kristiansen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 18
Jonna Elbækgaard Udby
Lene Margrethe Kemper
Lise Skamris
Margarita Sindu Utomo
Mariane Langtved
Niels Korsgård
Tlf.: 99 14 92 37
Susanne Rosendal Jacobsen
Start
Rolf Østerby Wesselhøft
Uddannelsesleder
Studiecenter
Rolf Østerby Wesselhøft
Uddannelsesleder
Bente Underbjerg
Charlotte N. Hannibal
Unge- og studievejleder
Tlf.: 99 14 92 44
Rasmus Christensen
Unge- og studievejleder
Tlf.: 99 14 92 44
Teknisk Gymnasium
Marianne B. Johansen
Rektor
Tlf.: 99 14 92 66
Mob.: 40 81 04 32
Anne Steen Wadmann
Underviser
Dansk
Engelsk
Anthony Lindo
Engelsk
Bo Broch-Berthel
Samfundsfag
Idéhistorie
Teknologihistorie
Claus Krogholm
Dansk
Samfundsfag
Danny William AN Xu
Dansk
Idéhistorie
Dorthe Waagner
Underviser
Kemi
Bioteknologi
Biologi
Finn Jensen
Teknologi
Teknikfag D&P
Programmering
Finn Søltoft Hangaard
Teknologi
Teknikfag D&P
Franka Gallas
Matematik
Hanne Krogh Georgsen
Hans-Jørgen Pedersen
Teknikfag D&P
Helen Kjeldbjerg Frederiksen
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 31
Helle Ransborg Svenningsen
Biologi
Bioteknologi
Kemi
Teknikfag PLS
Jesper J. Pedersen
Studievejleder, underviser
Tysk
Kom/IT
Studievejleder
Louise Esholm Jensen
Kemi
Biologi
Mathilde Nielsen
Kemi
Biologi
Bioteknologi
Teknikfag PLS
Matthew Adams
Matematik
Fysik
Mette Høj Jensen
Engelsk
Nikolaj Sloth Züricho
Fysik
Matematik
Patrik Brøndum Jensen
Kommunikation/IT
Stine Slot Grumsen
Dansk
Idéhistorie
Susanne Rosendal Laursen
Psykologi
Teknologihistorie
Thomas Balle
Matematik
Fysik
Træ & møbel
Kelvin Jensen
Uddannelsesleder
Tlf.: 99 14 92 47
Tina Arentoft Agerholm
Faglig koordinator og faglærer, boligmontering
Tlf.: 99149235
Benny A. Hallas
Maskinsnedker
Bjørn Pedersen
Værkstedsassistent
Tlf.: 99 14 92 45
Ditte Lea Larsen
Boligmontering
Tlf.: 99 14 92 79
Flemming Juul Jensen
Maskinsnedker
Tlf.: 99 14 92 34
Gert Korsgaard
Maskinsnedker
Hanne Primdal
Boligmontering
Tlf.: 99 14 92 79
Linette R. Pedersen
Maskinsnedker
Lone H. Midjord Thisted
Boligmontering
Tlf.: 99 14 92 79
Mads Christensen
Faglærer
Maibrith Nør
Elevadministration
Tlf.: 99 14 92 15
Ole Hornstrup
Faglærer
Poul Erik Jespersen
Maskinsnedker
Skive Tekniske Skole benytter digital post. Det betyder, at post fra skolen fortrinsvist fremsendes gennem e-Boks
Velkommen til den mangfoldige verden på Skive Tekniske Skole.
Skolens uddannelser udvikles i tæt samspil med erhvervslivet og de videregående uddannelser. Vi uddanner til forskellige erhverv og til forskellige videregående uddannelser, og derfor ser vi en ære i at uddanne det hele menneske, at være med til, at den enkelte får realiseret sit potentiale fagligt, personligt og socialt. Vi hjælper på vej med at se og at realisere det potentiale.
Skive Tekniske Skole
Kongsvingervej 1
7800 Skive
Tlf.: 99 14 92 00
Mail: sts@skivets.dk
sikkerpost@skivets.dk
© 2018 Skive Tekniske Skole - Alle rettigheder forbeholdes